imprezy cykliczne:
Rajd Pożegnanie lata • Łobeski Maraton Kajakowy

AKTUALNOŚCI: rajdy, turnieje, wypady za miasto

V WOJEWÓDZKI TURNIEJ w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ


sobota, 13 grudnia 2014 r.

V WOJEWÓDZKI TURNIEJ w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ w kat. ORLIKÓW i OLDBOJÓW im. Stanisława Adamczaka

rzepa 13 grudnia 2014 roku w sobotnie przedpołudnie na Hali Sportowo - Widowiskowej w Łobzie spotkali się miłośnicy piłki nożnej, by rozegrać turniej orlików i oldbojów im. Stanisława Adamczaka. Należy przypomnieć, iż Stanisław Adamczak był długoletnim działaczem społecznym, pełniącym funkcje wiceprezesa ZZTKKF w Szczecinie oraz prezesem pierwszoligowej sekcji piłki nożnej kobiet „Gryf" Szczecin. Po raz piąty organizatorem tegorocznego turnieju był TKKF „Błyskawica" przy wsparciu finansowym ZZTKKF Szczecin, Starostwa Powiatowego w Łobzie, Urzędu Gminy - Wydział Sportu I Turystyki Łobez, oraz Dyrektora Biura europosła Bogusława Liberadzkiego w Szczecinie. Do turnieju zaproszono oldbojów z: „Greorex" Szczecin, „Sokół" Pyrzyce, „Radowii" Radowo Małe, oraz gospodarzy TKKF „Błyskawica" Łobez. W kategorii „ORLIK" spotkały się dwie drużyny „Łobuziaków" Łobez oraz dwie drużyny TKKF „Błyskawica" Łobez. Przed turniejem przekazano 15 kompletów dresów dla sekcji piłki nożnej przy TKKF „Błyskawica". Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki dla najlepszych piłkarzy, bramkarzy i zawodników, ponadto wszyscy młodzi piłkarze otrzymał słodkie paczki ufundowane przez TKKF „Błyskawica".
Oto wyniki końcowe turnieju:
Kat. ORLIK: 1. miejsce-„Łobuziaki" I Łobez, 2. miejsce -TKKF „Błyskawica" I Łobez, 3. miejsce-TKKF „Błyskawica" II Łobez, 4. miejsce-„Łobuziaki" II Łobez. Statuetki indywidualne: najlepszy bramkarz - Stanisław Musiałowski; najlepszy strzelec - Dawid Maruszewski; najlepszy zawodnik - Dawid Pobereszko.
Kat. OLDBOJE: 1. miejsce -,,Greorex" Szczecin, 2. miejsce - TKKF „Błyskawica" Łobez, 3. miejsce - „Sokół" Pyrzyce, 4. miejsce -„Radowia" Radowo Małe.
Statuetki indywidualne: najlepszy bramkarz - Stanisław Warejko „Sokół" Pyrzyce; najlepszy strzelec - Jarosław Sajewicz „Gregorex" Szczecin; najlepszy zawodnik - Piotr Grochulski TKKF „Błyskawica" Łobez. Organizacyjnie turniej prowadził Zdzisław Urbański. Sędziowali: Stanisław Przybylak i Mirosław Urbański, sędziami technicznymi byli: Marian Szyjka i Robert Sikorski. Należy przyznać, że przeprowadzili turniej bardzo profesjonalnie w opinii wszystkich uczestników-dzięki. - Serdecznie podziękowania kieruję do Starosty Łobeskiego Pawła Marka, Burmistrza Łobza Piotra Ćwikły, oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łobzie Bogdana Góreckiego za poświęcenie wolnego czasu i przybycie na halę by wręczyć pamiątkowe puchary i statuetki. Chcę również podziękować Katarzynie Rzepkowskiej, Bogdanowi Osieczko i Piotrowi Grochulskiemu za nadzór oraz przygotowanie dzieci do turnieju. Do zobaczenia za rok na kolejnym szóstym turnieju im. Stanisława Adamczaka w Łobzie. - Prezes TKKF „Błyskawica" Jerzy Rakocy.
galeria do turnieju

Mikołajkowy Rajd Nordic - Walking


sobota, 6 grudnia 2014 r.

Mikołajkowy rajd nordic walking 2014 r.

06.12.2014 r. odbył się mikołajkowy rajd nordic walking – coroczna impreza Ogniska TKKF „Błyskawica” w Łobzie dofinansowana ze środków Gminy Łobez, Starostwa Powiatowego w Łobzie i Dworku Tradycja w Bełcznej. W rajdzie wzięło udział 37 uczestników. Z Łobza wyruszyło 18 osób, z Bełcznej19. Obie grupy spotkały się na szlaku w okolicach Prusinowa. W rajdzie uczestniczyły osoby dorosłe, poza jednym wyjątkiem. Niektórzy pierwszy raz przyłączyli się do wędrującej grupy, nie zabrakło też doświadczonych rajdowych „wyjadaczy”.dfase 13 km trasa prowadziła nasypem dawnej linii kolejowej i czarnym szlakiem rowerowym. (Cóż to za fantastyczny wynalazek te trasy rowerowe! Nie mamy szlaków pieszych, poza ścieżką edukacyjną na Wzgórzu Rolanda, ale jest sporo rowerowych wytyczonych przez piękne i ciekawe tereny. Gorąco polecam na dłuższe spacery, tym bardziej, że oznakowany szlak nie pozwoli zgubić się w lesie.) Grupa po kilku godzinach marszu i kilku przerwach na odpoczynek, gimnastykę oraz naukę sztuki machania kijkami dotarła do Dworku Tradycja, gdzie czekało ognisko i posiłek. Łobeska grupa wróciła do domu autobusem.

 galeria do rajdu

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


niedziela, 23 listopada 2014 r.


sgrf(ŁOBEZ) W niedzielę 23 listopada w łobeskiej hali sportowo – widowiskowej odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez TKKF-Błyskawica Łobez w osobie Dariusz Brauna. Na zaproszenie sekcji tenisa stołowego w Łobzie stawiła się sekcja tenisa stołowego Mewy Resko i zawodnicy z Wysiedla.
Zawodników podzielono na grupy wiekowe: do lat 18, od 18 do 40 lat, powyżej 40, grupa dziewcząt do lat 17. Zwycięzcami turnieju zostali: w kategorii dziewcząt do lat 17: I miejsce – Wiktoria Deberna, II miejsce Agnieszka Szkurłatowicz, III miejsce Karen Znamierowska; w kategorii chłopców do lat 18: I miejsce Wojciech Kuc, II miejsce Przemysław Werbowicz, III miejsce Grzegorz Nieznikiewicz; w kategorii mężczyzn od 18 do 40 lat: I miejsce Tomasz Nowicki, II miejsce Patryk Bodys, III miejsce Rafał Peter; w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat: I miejsce Roman Lewandowski, II miejsce Albert Kołtonowski, III miejsce Witold Biernacki. Zwycięzcy uhonorowani zostali statuetkami i medalami. Przyznano również dodatkowe nagrody w postaci statuetek dla najmłodszej 9-cio letniej zawodniczki Karen Znamierowskij i najstarszemu zawodnikowi Dariuszowi Braun, który zajął IV miejsce. Podziękowania dla Jacka Sękowskiego z Mewy  Resko za pomoc w prowadzeniu turnieju. Podziękowania również dla Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy za udostępnienie hali i dofinansowanie nagród. (db)

 

 galeria do turnieju

Czaplinek - Turniej Piłki Nożnej


niedziela, 30 listopada 2014 r.

MŁODZI PIŁKARZE TKKF „BŁYSKAWICA” WYSTĄPILI W TURNIEJU w CZAPLINKU

rzepa (Czaplinek) Nasza drużyna piłkarska „Błyskawica” przy TKKF „Błyskawica” Łobez została zaproszona na Turniej, który został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy IRAS Czaplinek dnia 30.11.2014r.w Hali Sportowo-Widowiskowej.
W programie imprezy Organizator zaplanował wielki Turniej piłkarski z rocznika 2005 i młodsi. Ogólnie udział wzięło 9 zespołów, które na początku Turnieju zostały podzielone na 3 Grupy:
GRUPA Adfase
1. Akademia Kołobrzeg
2. Iras Czaplinek
3. Academy Koszalin I
GRUPA B
1. Orlik Złocieniec
2. Academy Koszalin II
3. Pogoń Szczecin
GRUPA C
1. Pomorzanin Sławoborze
2. Błyskawica Łobez
3. Błękitni Barwice
Turniej odbył się w systemie: w zależności od zajętego miejsca w poszczególnych grupach drużyny wychodziły z grupy i rozgrywały Turniej w nowych grupach. Czas gry 10 minut, każda drużyna składała się max z 10 zawodników: na boisku grało: 5+1.
W drużynie Academy Koszalin zagrała jedyna biorąca udział w Turnieju dziewczyna, która została wyróżniona przez Organizatora nagrodą.
Turniej wygrała drużyna Akademia Kołobrzeg a Nasza zajęła 6 miejsce. Gratulujemy! Organizator zapewnił ciepły posiłek, dobrą zabawę, medale oraz puchar dla wszystkich zespołów i zawodników.
Dziękujemy za zaproszenie i za miłą atmosferę.
(Opiekun Sekcji TKKF „Błyskawica” - K. Rzepkowska)
hg

5-ŁO-BA-JE


19 PAŹDZIERNIKA 2014 - wĘDROWCY NA SZLAK !!!

 

V ŁOBESKIE BARWY JESIENI

wędrówka turystyki pieszej

 

lobajeŁobez i okolice. Niedziela. Entuzjaści wędrowania spotkali się 19 października 2014 AD na Ło-ba-jach. Zjechali i zeszli się na wspólną wędrówkę ze Stargardu Szczecińskiego, Drawska Pomorskiego i Łobza oraz Smorawiny, Radowa Małego i Reska. Razem 60 piechura. Miejscem spotkania była łobeska Wyspa. Trasa zapowiedziała się następująco: Łobez z wyspy – Świętoborzec przy bloku przez diabła – Bobrowe Mokradła nie wpław – rzeka Węgorza mostem drewnianym – rzeka Węgorza mostem kolejowym – Jezioro Miejskie (Dybrzno) kiełbaską i morsem – Łobez do domu.  Znane i nieznane. Ciekawe i ciekawsze. Zdrowo i wesoło. Wszystkiego 13,281 kilometra. Pogoda wymarzona, ciepełko, świetliście. Jesień pełna barw.
lobaje2Idziemy: Wyspa, rondo, ulica Węgorzyńska, lasem do Świętoborca, przez Diabelski Strumień, lasem nieopodal szosy Łobez – Węgorzyno. Przy leśnym parkingu lądujemy nad Bobrowymi Mokradłami. Ciekawy i cenny przyrodniczo obszar to jest. Wciągający. Nazwany na cześć pierwszych łobeskich bobrów. To te bagniska, które widać z szosy 1,5 km za Świętoborcem. Najbliższe półtora km naszej wędrówki to obcowanie z mokradłami. Przejście na przełaj, wzdłuż moczarów dało się nam we znaki, lecz było atrakcyjne i pożyteczne. Jednym z celów rajdu było właśnie zaprezentowanie turystom tego wyjątkowego i raczej mało znanego terenu. Słowo o mokradłach, torfie, potorfiach i torfowiskach, zwierzakach i roślinach mokradłowych skrzętnie przygotowane, tutaj wygłosiliśmy.
dsafPrzed rzeką Węgorzą potknęliśmy się o ogromne mrowisko. Jakoś wyjątkowo dużo mrowisk wyrosło w lasach tamtejszych. Rzec słów mądrych kilka o mrówkach wypadało. Szczególnie mrówkowe królowe sympatie turystów zyskały. Niektórzy pewne rodzinne podobieństwa spostrzegli.
W lesie za rzeką Węgorzą ulegliśmy urokowi leśnego jeziorka i jego wyspie. Stąd już krok do kolei. Ponowne przekroczenie Węgorzy niechybnie oznaczało bliskość Jeziora Miejskiego (niektórzy powiadają Dybrzno). Tutaj nad jeziorem, bliskość Łobza poczuwszy, zasiedliśmy do zasłużonego posiłku i odpoczynku. Byliśmy zdrowo zmęczeni, zwyczajnie głodni. Pełnoradośni, zrelaksowani. Nad Dybrzno i łobeskie morsy przybyły i swym zwyczajem relaksować się poczęły. Zima za zakrętem i sezon morsowania rozpoczęty (morsów zima nie zaskakuje). A dzieciom jeszcze zapału stało by w konkursy ruszyć. Z wiedzy dziś zdobytej podczas wędrówki, sprawę zdali. I pamiątkowe statuetki do domu zabrali. Gratulujemy.
Organizatorem imprezy niezmiennie pozostaje łobeski TKKF spod znaku Błyskawicy. Wędrówkę przygotowali i prowadzili: Elżbieta Jankowska-Kogut (zaczynająca, mówiąca) i Adam Kogut (kończący, piszący i zdjęcia robiący). Zadanie upieczenia kiełbasek i sprawienia innych przysmaków solidnie wykonał Marian Szyjka z ekipą. Wielce dziękujemy. Pyszne jak zawsze było. TKKF Łobez korzysta z dotacji Gminy Łobez. Rajd dofinansowany został także przez Powiat Łobeski. Do zobaczenia … wkrótce. (Adam Kogut z Łobza)

Zdjęcia z rajdu: https://picasaweb.google.com/111882181966828877571

IX POŻEGNANIE LATA


21 września 2014 r.

IX Rowerowe POŻEGNANIE LATA „NAD JEZIORO KONIE”
ROWERY I NATURA

start Niedziela, 21 września 2014 r. Kolejna przygoda rowerowa. Zbiórka: tradycyjnie na Wyspie na Redze w mieście Łobez, koło nadleśnictwa. Wyspie przydałaby się nazwa … ale to inna sprawa. Otwarcie, odprawa i „błogosławieństwo” (prezesa „Błyskawicy” Jerzego Rakocego) i ruszamy. Organizatorem rajdu jest Ognisko TKKF Błyskawica Łobez – Klub Turystyki Rowerowej. Rajd przygotowali i prowadzili Adam Kogut i Elżbieta Jankowska-Kogut. TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez. Imprezę dofinansował Powiat Łobeski. Jedzie nas 33 osoby - z Łobza, Drawska Pomorskiego, Reska, Ińska oraz Rzepczyna. Z tej ostatniej miejscowości przybyła do nas mocna grupa rowerowa z Salezjańskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Trasa: Łobez – Bonin – Biały Młyn – Lesięcin – Kąkolewice – Dobieszewo – jezioro Konie – Dobieszewo – Unimie – Łobez. Dystans: 34 km, taka niedzielna przejażdżka. Rekreacja. Jedziemy. Grzybów (nie) zbieramy, jabłek (nie) zrywamy. Mamy wciąż lato, jesień za dwa dni, ta astronomiczna. Pogoda dostosowała się - mamy ciepły dzień, jest i słońce, są i chmury, wiater spokojny. Zapowiedzieli opady w postaci deszczu, więc przeciwdzeszczówki mamy w pogotowiu. No i spadł … na szczęcie pod koniec wędrówki dopiero. Padało krótko, postraszyło. Zatrzymujemy się na drodze do Bonina, by dostosować się do warunków, bo rano w przygotowaniach i potem na zbiórce nie zawsze właściwie dobierze się parametry rajdowe. A po kilku kilometrach już wiadomo, że trzeba dopompować, siodełko obniżyć, bluzę zdjąć … Zaliczamy Bonin i na dłużej stajemy w lesie nad Brzeźnicką Węgorzą, w miejscu zwanym Biały Młyn. Polecamy to miejsce. Kto nie był, nie widział niech skieruje tam swe kroki. Krótki przejazd szosą wojewódzką i docieramy do Lesięcina. Tu postój przy ruinie pałacu, oglądamy kolejne akty zniszczenia i rujnowania obiektu. Dalej z górki, przez tory, pod górkę. Spotykamy na chwilę nowy węgorzyński szlak rowerowy (zielony). Jesteśmy w Kąkolewicach i mkniemy dalej, przez pola do Dobieszewa. Tu bierzemy ostry skręt i malowniczą drogą kręcimy nad jezioro Konie, zwane też Kejnem. Jezioro znajduje się w dolinie i dojazd tu jest trudny. Miejsce jest jednak piękne i warte wysiłku.Nad jeziorem mamy biwak, przerwę, czas na regeneracje i posiłek, koleżeńskie rozmowy, wspomnienia i plany. Czekają tu nas kiełbaski, skwierczące na grilu. Spieczone, spalone, lekko zarumienione, jakie kto woli. To jest także dobry moment, by wyróżnić i uhonorować osoby wspierające organizatorów. Na każdej imprezie jest taki ktoś, życzliwie pomagający, dający swój czas i umiejętności. Nazywamy ich Mistrzami Drugiego Planu. Za wsparcie naszych imprez turystycznych, za tę imprezę i za całokształt, pamiątkowe statuetki i publiczne podziękowania złożyliśmy na ręce Mariana Szyjki, Tadeusza Wesołowskiego i Zdzicha Bieńka. Kolega Marian pomaga przy aprowizacji imprez i przygotowaniu posiłku. Także i tym razem, Marian i ekipa jedzonko przygotowali. Kolega Tadek służy pomocą transportową i logistyczną. Zwłaszcza gdy trzeba dowieść zaopatrzenie nad jezioro Konie, gdzie ciężki dojazd. I kolega Zdzichu (z Drawska Pom.) zawsze pomocny, gdy awaria w drodze złapie, gdy trzeba zabezpieczyć grupę i potrzeba zamykającego. I tym razem nie obyło się dokręcania i takich tam. Dziękujemy Wam. Z rowerowym pozdrowieniem. Zapraszam na: www.tkkf-lobez.eu. Adam Kogut

galeria do rajdu

Rega – dziwna rzeka


10 SIERPNIA 2014 R.

Rega – dziwna rzeka

start Pod względem długości jest czwartą rzeką w Polsce (po Wiśle, Odrze i Pasłęce) uchodzącą bezpośrednio do Morza Bałtyckiego. Jest jedną z największych rzek przymorza i drugą rzeką woj. zachodniopomorskiego pod względem przepływów. Nie można jednoznacznie określić jej długości, według różnych źródeł długość jej zawiera się w przedziale od 167,8 do 199 km, tym bardziej jednoznacznie nie można określić kierunku jej biegu, gdyż w swojej górnej części płynąc do morza płynie na południe, dopiero na wysokości Łobza orientuje się, że Bałtyk jest gdzie indziej i zaczyna płynąć na północ. startW niedzielę 10 sierpnia 2014 r. grupa 39 kajakarzy z Łobza, Drawska Pomorskiego, Pobierowa, Reska, Radowa Małego, Tarnowa i Szczecina, w dwudziestu kajakach pod patronatem TKKF Błyskawica Łobez, płynęła odcinkiem Prusinowo- Łobez. Spływ miał charakter rekreacyjny. Kajaki zwodowaliśmy przy moście drogowym Prusinowo – Worowo. W tym rejonie rzeka ma spokojny nurt, brzegi są porośnięte drzewami i krzewami, ma się wrażenie przepływania przez las. Poziom rzeki był niski i wzdłuż brzegu widać było odsłonięte korzenie drzew, kamienie i głazy. Na niewinnej przeszkodzie wywrotkę miał Jarek z synem, ale wody było tam po kolana, więc uszło im to prawie na sucho. start Po w miarę spokojnym kilku kilometrowym odcinku wpłynęliśmy w odcinek górski Regi. Nurt przyspieszył i na rzece pojawiło się dużo głazów, co przy niskim stanie wody było trudne do przebycia. Dno kajaków niebezpiecznie tarło do kamienie, burty obijały się o duże głazy, częściowo schowane pod wodą. Iwona i Grażyna udając nowicjuszki podążały śladami kajaka Ewy i Andrzeja, ale potem okazało się, że pokonują przeszkody jak wytrawni kajakarze. Po odcinku górskim, znów płynęliśmy wzdłuż zadrzewień i zakrzaczeń, często na naszej drodze pojawiały się powalone drzewa, jednak dla nas stanowiły one dodatkową atrakcję. Swoje reakcje na kolejne przeszkody dosadnie wyrażała Aneta, przewożona w kajaku przez męża. start Nadzwyczaj spokojnie i profesjonalnie płynął Paweł z żoną, a Bogdan z wykazał się szczególnym męstwem przenosząc boso Dorotę ponad pniami drzew. Inicjatywę w prowadzeniu kajaka i przeprawach przez przeszkody przejął od Eli Adam, czego nie można powiedzieć o Ani, która rządziła w kajaku Łukaszem, a Dziadek jako jedyny w kasku na głowie, wbrew zasadom pływania w kajaku, ze swoją masą zajął miejsce z przodu, prawie zamieniając kajak w łódź podwodną, ale Marek dał radę. Rega, szczególnie w swoim górnym biegu od Świdwina do Reska, jest rzeką niedocenianą. Zmienna, dzika, raz z mieliznami, drugi raz z głębinami, przegrodzona powalonymi drzewami, ze sterczącymi z dna głazami, pachnąca dziką mięta i tatarakiem jest dla nas źródłem zachwytu, balsamem dla oczu i duszy. Nie ma na niej tłoku, miejscami można spotkać zimorodki, często nie zdajemy sobie sprawy, że mamy szczęście mieszkać w jej pobliżu. Pełni wrażeń dopłynęliśmy do zejścia na wyspie koło Nadleśnictwa w Łobzie, gdzie czekała przygotowana przez zarząd TKKF Błyskawica w Łobzie pyszna zupa i kiełbaski z rożna. Po ponad czterech godzinach płynięcia smakowały nadzwyczajnie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i do zobaczenia na szlaku.

Ewa Ciechańska

Fotogaleria ze spływu

IX rajd turystyki rowerowej


3 SIERPNIA 2014 R.

IX rajd turystyki rowerowej
W POSZUKIWANIU LATA

start Było to w niedzielę 3 sierpnia 2014 r. Okazało się, że nawet zapowiedzi 35-cio stopniowych upałów nie są w stanie zatrzymać w domu miłośników wycieczek krajoznawczo-rowerowych. Grupa zdeterminowanych spotkała się o 10 rano na łobeskiej Wyspie. Turystów powitali prowadzący wędrówkę Elżbieta Jankowska-Kogut i Adam Kogut oraz prezes Błyskawicy Jerzy Rakocy. Organizatorem rajdu – po raz dziewiąty - było Ognisko TKKF Błyskawica Łobez – Klub Turystyki Rowerowej.
Zaplanowaliśmy przejechać trasę Łobez – Niegrzebia – Grabowo – Byszewo – Worowo – Prusinowo – Poradz – jezioro Karwowo – Łobez. Mieliśmy do pokonania 33 km, drogami leśnymi, polnymi ... Przez pole, gdzie żniwa pełną parą, zapach koszonych zbóż. Lasem, gdzie cień łaskawy, szum liści. Nad wodę, gdzie ochłoda.
Nagrodę za wytrwałość otrzymaliśmy od razu po opuszczeniu miasta, łagodny podmuch wiatru niósł nam ochłodę. Jechało się naprawdę dobrze, nie odczuwając wysokiej temperatury. Czegoż więcej trzeba do niedzielnego wypoczynku. Miłe towarzystwo, piękne widoki, przestrzeń, poczucie swobody. Z każdym kilometrem samopoczucie stawało się coraz lepsze. I tak pedałując nieśpiesznie, obserwując, podziwiając, i gawędząc po drodze, docieraliśmy do kolejnych punktów naszej wyprawy.
W Worowie zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek. W tamtejszym sklepiku zaspokoiliśmy chętkę na lody. Uzupełniliśmy zapasy płynów. I ruszyliśmy w dalszą drogę. W Prusinowie zatrzymaliśmy się na chwilę przy elektrowni wodnej na Redze, aby zaakcentować historyczne znaczenie obiektu. Elektrownia ta powstała w 1900 r. dzięki Michałowi Doliwo-Dobrowolski, wybitnemu wynalazcy, elektrotechnikowi, polskiego pochodzenia. Było to pionierskie zastosowanie systemu trójfazowego na Pomorzu Zachodnim. Fakt ten mało znany. Co nieco dalej, podziwialiśmy 3-przęsłowy wiadukt linii kolejowej, wzniesiony nad Regą. Obiekt jest zaniedbany i niezauważany, a stanowi ciekawy zabytek techniki na naszym terenie. W Poradzu zwróciliśmy uwagę na wiatrak z XIX w., holender - nietypowa konstrukcja w polskim krajobrazie.
Dalej zjechaliśmy w dolinę Regi, zrazu asfaltówką, teren pagórkowaty, następnie lasem, trochę piasku pod kołami. Na zielonym moście na Redze spotkaliśmy grupę odpoczywających kajakarzy. Pogawędziliśmy chwilę i w drogę, nad jezioro Karwowo. Czekał nas tam odpoczynek, ciepły posiłek, możliwość kąpieli w ciepłych wodach jeziora. Kiełbaski upiekli dla nas Marian Szyjka i Jerzy Górski. Dziękujemy bardzo.
Tak pokrzepieni mogliśmy ruszać najkrótszą, najłatwiejszą droga do Łobza.
W trakcie imprezy przedstawiliśmy cele, metody działania i osiągnięcia LGD Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie oraz poinformowaliśmy o możliwości współpracy z tą organizacją, w szczególności o wpieraniu lokalnych inicjatyw z funduszów PROW.
TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez. Impreza dofinansowana została w ramach partnerstwa z Lokalną Grupą Działania Centrum Inicjatyw Wiejskich. Wsparcie finansowe udzielił także Powiat Łobeski.

Z turystycznego Szlaku – Elżbieta Jankowska-Kogut, przy wsparciu Adama Koguta.

Fotogaleria z rajdu

CHŁOPCY Z "BŁYSKAWICY" WYGRYWAJĄ


14 CZERWCA 2014 R.

Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Warto mieć pasję…”

start Nasza drużyna piłkarska „Błyskawica” przy TKKF „Błyskawica” Łobez została zaproszona na II Świdwiński Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Warto mieć pasję…”, który został zorganizowany przez Akademię Piłkarską Technik ze Świdwina dnia 14.06.2014r. Był to nasz pierwszy wyjazdowy sprawdzian umiejętności i organizacji.
W programie imprezy Organizator zaplanował wielki Turniej piłkarski z roczników 2001, 2002, 2003, 2005, 2006 i młodsi. Ogólnie udział wzięło 16 zespołów.
Turniej odbywał się na boisku trawiastym, jednocześnie rozgrywano cztery mecze, czas gry 12 minut, każda drużyna składała się max z 12 zawodników: na boisku grało: 5+1.
Drużyna „Błyskawica” Łobez wzięła udział w rozgrywkach dzieci z rocznika 2005. W tym przedziale wiekowym podzielono zespoły na dwie grupy A i B. Nasza drużyna też została podzielona: Błyskawica I i Błyskawica II. Przeciwnikami naszych zespołów były drużyny: Akademia Piłkarska Technik Świdwin I i II, Olimpus Rąbino, UKS Orlik Złocieniec, Iras Czaplinek, Sparta Gryfice. W niektórych drużynach grały też dziewczyny!
Drużyna Błyskawica II zagrała w półfinale o 3 miejsce i dzięki fantastycznej obronie Bramkarza- Stasia Musiałowskiego w rzutach karnych to 3 miejsce zdobyła !!! Chłopcy byli tak szczęśliwi, że Bramkarza na rękach ponosili…;-) Turniej z rocznika 2005 wygrała drużyna Iras Czaplinek a Michał Rokosz z Naszej drużyny odebrał statuetkę indywidualną jako najlepszy zawodnik z rocznika 2005. Gratulujemy!
Organizator zapewnił ciepły posiłek, dobrą zabawę, medale oraz puchar dla wszystkich zespołów i zawodników.
Dziękujemy za zaproszenie i za rok z pewnością też tam będziemy, mądrzejsi o doświadczenia i umiejętności.

Opiekun Sekcji TKKF „Błyskawica”
K. Rzepkowska

dla zanteresowanych foto z turnieju w znakomitej jakości:
foto 1
foto 2
foto 3
foto 4
foto 5

I WYŚCIG ROWERÓW TERENOWYCH


Sobota, 31 maja 2014 r.

"WOKÓŁ WZGÓRZA ROLANDA"

Organizator TKKF "Błyskawica" pragnie podziękować wszystkim uczestnikom i sponsorom imprezy:
Continental Polska, przedstawiciel firmy Łukasz Tymoszczuk
SGB Spółdzielczy Goleniowski Bank oddział Łobez ,Pani dyrektor Ewa Tymoszczuk
Warsztaty samochodowe Tympol, Państwo Tymoszczuk
Warsztaty elektromechaniki Żuk, Państwo Żuk
Agencja reklamowa MartB,Państwo Buksa
Agencja ochrony Alfa, Państwo Kotwitcy
Piekarnia Lodziarnia Drożdżyk, Państwo Moskal
Sklepy spożywcze Bas, Państwo Bas
Hurtownia spożywcza Maxima, Zarząd spółki
Okręgowa stacja kontroli pojazdów Turbo Trans, Zarąd firmy
Nowamyl S.A Łobez, zarzad firmy
Pizzernia Roma, państwo Rutkowscy
Producent szklarenek ogrodowych Szklarnie Polska, Państwo Cybulscy

A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE: WYNIKI IMPREZY!

ZNAJDZIECIE NA LINKU - wyniki wyścigu

MiniFotoGaleria

ZAWODY PIŁKARSKIE NAJMŁODSZYCH


Sobota, 12 kwietnia 2014 r.

"Piłko, piłko leć do góry, a wystrzelisz gola w chmury"

start

12 kwietnia na Hali widowiskowo - sportowej w Łobzie odbył się I Turniej Piłki nożnej klas I i II szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Łobza.
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Łobza Ryszard Sola oraz w imieniu Organizatora Prezes TKKF Błyskawica Łobez Jerzy Rakocy. Do rywalizacji o najwyższe trofeum przystąpiło 5 zespołów (41 zawodników): Pomorzanin Nowogard, Akademia Piłkarska I Świdwin, Akademia Piłkarska Technik II Świdwin oraz dwie drużyny Gospodarzy - Błyskawica I i Błyskawica II. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". O profesjonalne przeprowadzenie Turnieju zadbał Zdzisław Urbański, a mecze sędziował Piotr Grochulski. Atmosfera na trybunach była bardzo gorąca, Rodzice chłopców z Nowogardu przywieźli ze sobą wiele głośnych akcesoriów, dzięki czemu panował fantastyczny doping dla wszystkich strzelców bramek. Ale najwięcej emocji dostarczała gra naszych chłopaków, w jednej minucie drużynie, która wygrała turniej, udało się strzelić dwie bramki. Ach co to był za mecz! Zawodnicy i ich rodzice w przerwach miedzy meczami mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców gospodarzy turnieju. Każdy znalazł tam coś dobrego dla siebie. A tak wyglądało podsumowanie rozgrywek: I miejsce - Pomorzanin Nowogard; II miejsce - Błyskawica I Łobez; III miejsce - Akademia Piłkarska Technik II Świdwin; IV miejsce - Akademia Piłkarska Technik I Świdwin; V miejsce - Błyskawica II Łobez. Wszystkie drużyny otrzymały Puchary ufundowane przez TKKF Błyskawica Łobez oraz wręczono trzy indywidualne statuetki, które powędrowały do następujących zawodników: najlepszy zawodnik Max Labocha - Pomorzanin Nowogard, najlepszy bramkarz Cyprian Marchewka - Pomorzanin Nowogard, najlepszy strzelec Michał Rokosz - Błyskawica I Łobez (4 bramki). TKKF Błyskawica Łobez ufundował też dwie nagrody rzeczowe dla zawodników w kategorii: najmłodszy zawodnik Jakub Ostafi - Akademia Piłkarska Technik Świdwin, najstarszy zawodnik Jakub Goławski - Błyskawica I Łobez. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości ufundowane przez rodziców gospodarzy. Chciałabym bardzo podziękować Burmistrzowi Łobza za udostępnienie Hali na zorganizowanie Turnieju, ale przede wszystkim za to, że zaszczycił nas swoją obecnością i otworzył Turniej, a na koniec wręczył Puchary dla zwycięzców Turnieju. Dziękuje TKKF Łobez za ufundowanie nagród i pomoc w organizacji Turnieju, Zdzisławowi Urbańskiemu za prowadzenie Turnieju i czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem, Piotrkowi Grochulskiemu za sędziowanie oraz trenerom naszej drużyny Bogdanowi Osieczko i Stanisławowi Przybylakowi. Szczególne podziękowania składam Jarkowi Żukowi za ufundowanie pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników oraz rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla zaproszonych drużyn i przybyłych z nimi rodziców. Turniej zaliczam do udanych - pierwsze koty za ploty! Mam nadzieje, że przed nami jeszcze wiele fantastycznych chwil dopingujących naszych młodych zawodników. Piłko, piłko leć do góry a wystrzelisz gola w chmury… (Katarzyna Rzepkowska)

PODZIĘKOWANIA!

X Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej „Doliną Regi na Reskie Góry”

start Organizatorzy i prowadzący rajd, który odbył się w niedzielę 6 kwietnia 2014 r. dziękują za wsparcie finansowe BURMISTRZOWI ŁOBZA i STAROŚCIE ŁOBESKIEMU.
Dziękujemy panu Jerzemu RAKOCEMU, prezesowi TKKF Błyskawica, za pomoc organizacyjną.
Dziękujemy NADLEŚNICZEMU NADLEŚNICTWU ŁOBEZ za udostępnienie hubertówki nad jeziorem Chełm (k. Unimia). Panu Dariuszowi BARCZEWSKIEMU, leśniczemu leśnictwa Unimie, dziękujemy za przygotowanie ogniska.
Dziękujemy panu Marianowi SZYJCE i jego ekipie Jerzemu GÓRSKIEMU, Marianowi WŁODARZOWI i Jackowi CZACHOROWSKIEMU za przygotowanie posiłku turystycznego dla uczestników imprezy.
Pani Elżbiecie WIŚNIEWSKIEJ dziękujemy za pomoc podczas ogniska. Pani Wandzie SIEMASZKO dziękujemy za pomoc podczas zbiórki.
Dziękujemy panu Zygmuntowi CHUCHRO i panu Michałowi PIEŚLAK za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w trakcie rajdu.
Dziękujemy pani Bożenie ZARECKIEJ, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Karwowa, pani Jadwidze MALINKIEWICZ, sołtys Karwowa, Małgorzacie KOPCZYŃSKIEJ, członek zarządu stowarzyszenia i Renacie KOKOT, opiekunki kościoła – za ciepłe przyjęcie turystów w Karwowie. Pani Bożena mówiła nam o odnowie karwowskiego kościoła i działalności stowarzyszenia.
startW wyprawie udział wzięło 150 turystów z Łobza, Szczecina, Stargardu Szcz., Drawska Pom. i Reska. To dotychczas największa liczba uczestników na rajdzie. Frekwencyjny sukces.
Dziękujemy Wam bracia turyści za stawienie się.
Dziękujemy ponadto wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania imprezy.
Organizatorem było Ognisko TKKF Błyskawica w Łobzie - Klub Turystyki Pieszej. Rajd przygotowali i prowadzili Adam Kogut i Elżbieta Jankowska-Kogut. TKKF Łobez działa w oparciu o dotację Gminy Łobez.
Ponadto MIESZKAŃCY KARWOWA dziękują uczestnikom za szczodre datki na zakup żyrandola do kościoła. Pani Bożena Zarecka prosiła przekazać, że hojność turystów wyniosła 240 zł. Dzięki temu zebrano wymaganą sumę i jeszcze przed świętami żyrandol został zamówiony.

Zdjęcia z rajdu

Relacja z Rajdu: 10 Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej
„DOLINĄ REGI NA RESKIE GÓRY”

start W niedzielę 6 kwietnia odbył 10. Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej – „Doliną Regi na Reskie Góry”. Trasa rajdu przebiegała następująco: Karwowo – Jezioro Karwowo – grodzisko Karwowo – Reskie Góry – rzeka Mielnica (Meszna) – Jezioro Chełm – Łobez.
Dystans wynosił 16 kilometrów.
Relacja Adama Koguta:
„ Idziemy drogami polnymi, leśnymi, ścieżkami, bezdrożami, na przełaj. Teren jest różny, urozmaicony, miejscami trudny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy (buton). Rajd przygotowują: Adam Kogut, Elżbieta Jankowska-Kogut. Organizator: Ognisko TKKF Błyskawica Łobez – Klub Turystyki Pieszej. Staramy się nadać naszym imprezom specyficzny, odrębny styl, co jak widać się sprawdza. Z roku na rok jest coraz więcej frekwencja. Wiele jest podobnych imprez w województwie. Jednak nasza ma to „coś”. Za każdym razem wyznaczamy inne trasy. Wszystko sprawdzamy i wymierzamy. Pokazujemy nowe miejsca, ciekawostki. Staramy się turystom je zaprezentować, by turyści je poczuli i „zabrali” ze sobą. Precyzyjnie planujemy rajd. Rajd prowadzili Adam Kogut, Elżbieta Jankowska-Kogut. Zabezpieczali Zygmunt Chuchro i Michał Pieślak. Przybyło 150 osób! Z Łobza, Szczecina, Stargardu, Drawska i Reska. To jak dotychczas nasz rekord. I sukces. To zdecydowanie powyżej założeń. Podczas otwarcia rajdu ilość zgromadzonych osób naprawdę robiła wrażenie. To cieszy nas organizatorów niezmiernie. Turyści dopisali. Humory dopisały. No i pogoda stanęła na wysokości zadania. Z początku było nieco zimno, ale potem było tylko cieplej i cieplej. Cieszyliśmy się słońcem”.
A teraz o samych szczegółach trasy:
„Do Karwowa turyści zostali dowiezieni autokarem. W Karwowie o kościele i Stowarzyszeniu Przyjaciół Karwowa mówiła Bożena Zarecka. Przedstawiła zaangażowanie mieszkańców w odnowienie kościoła, odnowienie Karwowa. Podczas rajdu Elżbieta Jankowska-Kogut była naszym pilotem. Prowadziła prelekcje, które cieszą się zainteresowaniem turystów. Mówiła o Karwowie, Jeziorze Karwowo, grodzisku Karwowo, Reskich Górach, dolinie Regi, czarciej miotle, pomniku przyrody – kasztanowcu Cichowo nad Mielnicą oraz o jemiole. Biwak, ognisko, posiłek – hubertówka w lesie nad jeziorem Chełm (nieopodal wsi Unimie). Nad jeziorem Chełm na wszystkich strudzonych turystów czekał zasłużony posiłek. Były pieczone kiełbaski, kaszanka, zupa- fasolówka, ponadto smalec, ogórki, napoje i ciastka dla dzieci. Przy ognisku najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu zostali - przez Prezesa Błyskawicy Jerzego Rakocego - wyróżnieni pamiątkowym medalem. Ponadto prezes wręczył specjalne odznaki szefom klubów turystycznych ze Szczecina, Stargardu i Drawska Pom. – w podziękowaniu za Turyści wyrażali swój podziw walorami krajobrazowo-przyrodniczymi Ziemi Łobeskiej. Oceniali spotkanie jako miłe i udane.
TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez

XII ZAWODY WĘDKARSKIE


Niedziela, 30 marca 2014 r.

XIII ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR STAROSTY ŁOBESKIEGO

30 marca przy pięknej, słonecznej pogodzie na rzece Redze wzdłuż promenady w Resku odbyły się Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Łobeskiego, które jednocześnie były Mistrzostwami Powiatu Łobeskiego w kategorii drużynowej i indywidualnej. Ponadto po raz czwarty rywalizowano w ramach Ligi Klubów i Kół PZW powiatów: białogardzkiego, świdwińskiego i łobeskiego. Łącznie w zawodach wzięło udział 7 drużyn. Organizatorem zawodów był Klub Wędkarski “Rega” przy TKKF w Łobzie oraz koło PZW “Łosoś” Resko, które przygotowało i oznakowało stanowiska wędkarskie wzdłuż promenady, oraz pod kierunkiem Edwarda Wardkowskiego sprawnie przeprowadziło zawody pod względem sędziowskim. Losowanie i zakończenie zawodów odbyło się na ośrodku “Kajnet” należącym do Jana Michalczyszyna, gdzie Stanisława Michalczyszyn serwowała posiłek w postaci ciepłej strawy i ciasto. Puchary wręczyli fundatorzy, którzy również obecni byli podczas uroczystego zakończenia zawodów: Starosta Łobeski Jan Zdanowicz, Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, radni powiatowi Andrzej Gradus oraz Jan Michalczyszyn, a wszystko to dokumentował redaktor “Kuriera Szczecińskiego” Czesław Burduń. Chciałbym w imieniu własnym oraz uczestników serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali i pomagali w organizacji tych zawodów oraz mieszkańcom Reska za doping w trakcie wędkowania.
start Ostateczna kwalifikacja zawodów w poszczególnych kategoriach, gdzie wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary:
- Kategoria Grand Prix: 1. PZW “Sazan” Świdwin, 2. Klub “Esox” Czaplinek, 3. PZW Sławoborze;
- Zwycięzcy sektorów: sektor “A” – Zbigniew Szewczyk, Sławoborze; sektor “B” – Andrzej Tyrański “Rega” Łobez, sektor “C” – Władysław Mikułko “Sazan” Świdwin;
- Mistrz Powiatu Łobeskiego w kategorii drużynowej: Klub “Rega” Łobez;
- Mistrz Powiatu w kategorii indywidualnej: Andrzej Tyrański, Klub “Rega” Łobez.
Największą rybę o wadze 1,20 kg złowił Zbigniew Szewczyk ze Sławoborza.
Pamiątkowymi medalami wyróżniono najstarszego i najmłodszego zawodnika zawodów.
Uchwałą Zarządu TKKF “Błyskawica” Łobez, przyznano pamiątkowy proporczyk w podziękowaniu za wsparcie działalności w roku 2013 Gminie Resko, wręczając go Burmistrzowi Reska Arkadiuszowi Czerwińskiemu. Pamiątkowe medale TKKF za pomoc w organizacji zawodów wędkarskich otrzymali: Jan Michalczyszyn “Kajnet” Resko oraz koło PZW “Łosoś” Resko. Do zobaczenia za rok.
Z wędkarskimi pozdrowieniami Prezes TKKF Jerzy Rakocy

IX „POWITANIE WIOSNY”


Niedziela, 23 marca 2014 r.

WĘDRÓWKA TURYSTYKI PIESZEJ

Marszruta: Łobez – jezioro Niwka – jezioro Rucianowo (tzw. Długie) – wieża obserwacyjna – Węgorsko – Brzeźniak – jezioro Brzeźno (Brzeźniackie). Dystans: 16 km (plus hak, droga do autokaru). start
Maszerowaliśmy drogami, dróżkami, ścieżkami, na przełaj, pod górkę i z górki. Pogoda zgodnie z kalendarzem, niespodzianek nie było, uff… Udział wzięło 41 osób, piechurów, z kijkami i bez. Dorośli i dzieci. Bywalcy i nowicjusze. W przewadze Łobziacy, ale dotarli także piechurzy z Reska, Szczecina i Poznania. Jest to tradycyjny rajd pieszy organizowany wspólnie z turystami z Drawska Pom. Grupy z Łobza i Drawska wędrują osobno na miejsce spotkania (biwakowania) w jednej z miejscowości pomiędzy Łobzem i Drawskiem Pom. W tym roku miejscem biwakowym był cypel na Jeziorze Brzeźniackim, koło Brzeźniaka. Tutaj rozpalono ognisku i tu przywleczono Marzannę. Za przygotowanie ogniska tym razem odpowiedzialne było PTTK Drawsko Pom.
start Podczas wędrówki zwróciliśmy piechurom uwagę na zjawisko przyrodnicze zwane czarcią miotłą oraz pokazaliśmy pozostałości dawnych osad (siedlisk) rozsianych po lesie za Boninem. Powiedzieliśmy także o przeznaczeniu wieży obserwacyjnej (fachowo zwanej dostrzegalnią przeciwpożarową), należącej do nadleśnictwa Łobez. Ognisko było już ostatnim punktem imprezy. Zasłużyliśmy na kiełbaski. Trzeba je jeszcze tylko upiec (lub nie). Nad jeziorem spotkaliśmy starych znajomych z drawskich szlaków. Zwyczajowo spaleniem i podtopieniem Marzanny zajęli się morsy - z zaprzyjaźnionych klubów z Łobza, Drawska i Ińska. Kukła stawiała mocny opór płomieniom, co ani chybi zły znak stanowi. Turyści jednakowoż mało się tym przejęli ... i o zimie całkiem już zapomnieli. Do Łobza piechurzy wrócili autokarem, który wszak pod samo ognisko nie mógł się podstawić i trza było jeszcze trochę … dzielnie … przejść. Dla zastałych na przedwiośniu mięsni i stawów rajd był wymagający. 16 kaemów po niełatwym terenie. Trasa była trudna. Mogliśmy wszakże „puścić” rajd łatwą i prostą drogą. Lecz zdaniem organizatorów nie o to w tym chodzi. Staramy się urozmaicać trasy naszych wędrówek. Schodzić z głównych szlaków, by pokazać turystom to, co kryje się „za rogiem”.
Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza dzieciskom należy się uznanie za dzielne „zniesienie” trudów rajdu. My turyści wybieramy wypoczynek aktywny. I nie narzekamy, że się nic nie dzieje. Rajd przygotowali i prowadzili: Adam Kogut, Elżbieta Jankowska-Kogut. Wspierał i zamykał Zygmunt Chuchro. Dzięki niemu prowadzący maja spokój ducha (i umysłu). A i tym razem się nikt nie zgubił (a bywało swego czasu, bywało …).
Organizatorem imprezy jest TKKF „Błyskawica” Łobez – Klub Turystyki Pieszej. Współorganizatorem rajdu ze strony drawskiej jest PTTK Oddział Drawsko Pom. TKKF „Błyskawica” prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez.
Do zobaczenia na kolejnym rajdzie! Adam Kogut

MEMORIAŁ IM. G. BIEŃKOWSKIEGO


IX MEMORIAŁ IM. G.BIEŃKOWSKIEGO W SZACHACH O PUCHAR STAROSTY ŁOBESKIEGO

SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU

start 16 marca 2014r. w Łobeskim Domu Kultury odbył się IX Memoriał G. Bieńkowskiego w szachach o Puchar Starosty Łobeskiego. Organizatorem turnieju było ognisko TKKF „Błyskawica" Łobez, które zorganizowało niniejszą imprezę ze środków przeznaczonych na realizację kultury fizycznej i sportu na rok 2014 przez Gminę Łobez oraz wsparcia ze strony Starostwa Powiatowego w Łobzie.

W turnieju uczestniczyły dzieci oraz dorośli podzieleni na kategorie:

szkoły podstawowe
klasy I-VI
szkoły gimnazjum kategoria open
I miejsce
Jakub Kubiak
I miejsce
Piotr Styliński
I miejsce
Piotr Styliński
II miejsce
Bartosz Kowalik
II miejsce
Marek Kwiatkowski
II miejsce
Katarzyna Woniak
III miejsce
Jan Ciesielski
III miejsce
Eryk Łukian
III miejsce
Oskar Rosłon


Chciałbym w imieniu organizatora oraz uczestników turnieju podziękować Panu Burmistrzowi Ryszardowi Soli, który zaszczycił nas obecnością i wręczył pamiątkowe puchary i medale. Panu Prezesowi Jerzemu Rakocy za pomoc w organizacji turnieju. Podziękowania również dla Pana Kazimierza Łaszewskiego za sprawne przeprowadzenie turnieju jako sędzia główny.
Ponadto dziękuję Gminie Łobez za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń Łobeskiego Domu Kultury celem przeprowadzenia turnieju.
Myślę, że turniej przysłużył się popularyzacji pięknej dyscyplinie jaką są szachy i wielu młodych adeptów wesprze sekcję szachową, która odbywa treningi w każdy wtorek w godz. 17-20 wŁDK.
Członek Zarządu TKKF odpowiedzialny za sekcję szach Rafał Peter

TURNIEJ O PUCHAR STAROSTY


WYNIKI - W TURNIEJU WZIĘŁY UDZIAŁ 22 PARY

start

TURNIEJ PAR W BRYDŻU SPORTOWYM O PUCHAR STAROSTY Z OKAZJI ZDOBYCIA ŁOBZA

(ŁOBEZ) 2 marca odbył się w Łobeskim Domu Kultury turniej par brydżowych o Puchar Starosty z okazji zdobycia Łobza. Turniej zgromadził rekordową ilość par, tym samym zmagania uczestników trwały do godzin popołudniowych. Oprócz łobeskich par obecni byli zawodnicy z Powiatów: Białogardzkiego, Drawskiego i Świdwińskiego. Organizatorem turnieju był TKKF „Błyskawica” w Łobzie. Nad stroną techniczną turnieju czuwał kierownik sekcji brydża przy TKKF „Błyskawica” Roman Wawrzyniak. Zawody sędziował Piotr Neumann. Wyniki turnieju w kolejności miejsc: 1. Halina Neimann, Piotr Neimann pkt. 369 Świdwin; 2. Andrzej Kryń, Stanisław Fiedkiewicz 356 Białogard; 3. Janusz Hryniewicz, Jan Karczewski 350.00 Drawsko Pomorskie; 4. Halina Szymańska, Ryszard Lewiński 346 Łobez; 5. Janina Wełniak, Zbigniew Wełniak 334 Świdwin; 6. Andrzej Szymaniak, Antoni Świątek 325 Łobez; 7. Roman Kopeć, Józef Szatkowski 314 Ostrowice/Tęczyn; 8. Marek Sztuke, Ireneusz Baliński 310 Rydzewo/Drawsko; 9. Jarosław Łabaziewicz, Andrzej Sędecki 307 Łobez; 10. Bogdan Bednarczyk, Ireneusz Milewicz 302 Łobez; 11. Dionizy Grząśko, Krzysztof Miedzik 299.00 Drawsko Pomorskie; 12. Zbigniew Druch, Adam Chruściel 296 Łobez; 13. Hieronim Wójtowicz, Albert Kołtonowski 295 Łobez; 14. Zdzisław Sewruk, Jan Czajkowski 294 Białogard; 15. Robert Kadłubowski, Lech Pietroń 293 Białogard; 16. Bohdan Kamiński, Czesław Podgórny 278 Drawsko Pomorskie; 17. Zenon Milewicz, Andrzej Osieczko 277 Łobez; 18. Tadeusz Rodak, Kazimierz Sobolewski 267 Białogard; 19. Roman Wawrzyniak, Piotr Kozłowski 265 Łobez; 20. Władysław Kutynia, Marek Woniak 254 Łobez; 21. Andrzej Zdzieszyński, Eligiusz Kędzierski 249 Łobez; 22. Kazimierz Oszkiel, Andrzej Stempelski 220 Ostrowice. Najlepsze pary brydżowe z Łobza to: Halina Szymańska i Ryszard Lewiński, Andrzej Szymaniak i Antoni Świątek oraz Jarosław Łabaziewicz i Andrzej Sędecki. Puchary wręczał Prezes TKKF „Błyskawica” Łobez Jerzy Rakocy.

Roman Wawrzyniak
Szef łobeskich brydżystów

Miejsce Numer   %
1 16 Halina Neimann ZP
Piotr Neimann 2.0 ZP
61.50
2 19 Andrzej Kryń NZ
Stanisław Fiedkiewicz NZ
59.33
3 9 Janusz Hryniewicz 1.5 ZP
Jan Karczewski NZ
58.33
4 17 Halina Szymańska ZP
Ryszard LewinLewiński ZP
57.67
5 14 Janina Wełniak NZ
Zbigniew Wełniak NZ
55.67
6 22 Andrzej Szymaniak NZ
Antoni Świątek NZ
54.17
7 8 Roman Kopeć NZ
Józef Szatkowski NZ
52.33
8 2 Marek Sztuke NZ
Ireneusz Baliński NZ
51.67
9 11 Jarosław Łabaziewicz NZ
Andrzej Sędecki NZ
51.17
10 4 Bogdan Bednarczyk 2.0 ZP
Ireneusz Milewicz NZ
50.33
11 6 Dionizy Grzęćko 1.5 ZP
Krzysztof Miedzik 1.0 ZP
49.83
12 7 Zbigniew Druch NZ
Adam Chruściel NZ
49.33
13 13 Hieronim Wójtowicz NZ
Albert Kołtonowski NZ
49.17
14 3 Zdzisław Sewruk NZ
Jan Czajkowski 4.0 ZP
49.00
15 5 Robert Kadłubowski NZ
Lech Pietroń NZ
48.83
16 10 Bohdan Kaminski 1.0 ZP
Czesław Podgórny 1.0 ZP
46.33
17 21 Zenon Milewicz NZ
Andrzej Osieczko NZ
46.17
18 12 Tadeusz Rodak NZ
Kazimierz Sobolewski NZ
44.50
19 18 Roman Wawrzyniak NZ
Piotr Kozłowski NZ
44.17
20 1 Władysław Kutynia 1.0 ZP
Marek Woniak NZ
42.33
21 15 Andrzej Zdzieszyński NZ
Eligiusz Kędzierski NZ
41.50
22 20 Kazimierz Oszkiel NZ
Andrzej Stempelski NZ
36.67

KĄPIEL MORSÓW NAD JEZIOREM MIEJSKIM


Tkkf „Błyskawica” rozpoczyna sezon, „morsy” kończą sezon

KĄPIEL MORSÓW

start (ŁOBEZ) 9 lutego, punktualnie o godzinie trzynastej łobeskie „Morsy” nie próżnowały. Nie próżnowały też w całym sezonie. Poza kąpielami w łobeskich akwenach w tym sezonie uczestniczyli w imprezach „morsowych” w Ińsku, Drawsku Pomomorskim, Jarosławcu i Białogardzie. Uczestniczyli także w biciu rekordu Guinnessa w „morsowaniu„ w Kołobrzegu. W planach mają wyjazdy do Ahlbecku w Niemczech, Gorzowa Wlkp., Choszczna i Goleniowa. Obecnie Łobeski Klub Goło-ledź liczy 14 morsów. Kierownik sekcji „Morsów” przy TKKF „Błyskawica” Tadeusz Wesołowski zachęca wszystkich do przygody z zimowymi kąpielami. Relacjonuje Adam Kogut: „Dla kapiących się przygotowano pyszny posiłek w postaci pieczonych kiełbasek, karkówki, zupy oraz ciasta. Jezioro skuwa gruby lód i łobeskie morsy musiały się sporo napracować by w przeddzień przygotować przerębel pokaźnych rozmiarów. W zimę jedni robią przeręble by łowić ryby, a inni by się kąpać. Co kto lubi! Udział w kąpieli wzięło 24 śmiałków. Byli to „starzy” bywalcy - morscy z Drawska, Goleniowa, Ińska, Szczecina i oczywiście gospodarze z Łobza. A byli także i „nowi”. Wśród debiutantów byli siedmioletni Adrian Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego i dziewięcioletni Szymon Żegota z Łobza. Jak co roku, impreza zgromadziła licznych łobuziaków kibiców, który podziwiali wyczyny tych-co-zimą-wodę-mącą”. Nad Jeziorem Miejskim przygotowano ognisko, biwak i posiłek dla morsów. Imprezę przygotował szef łobeskich morsów Tadeusz Wesołowski. Organizatorem był Łobeski Klub Morsów Goło-ledź przy TKKF Błyskawica Łobez. Nad całością zaś czuwał Jerzy Rakocy, Prezes łobeskiego TKKF. TKKF Błyskawica Łobez działa w oparciu o dotację Gminy Łobez.

foto MORSY

WĘDRÓWKA TURYSTYKI PIESZEJ NA ROZPOCZĘCIE SEZONU


Nad Jezioro Miejskie Na Kąpiel Morsów

WĘDRÓWKA PIESZA

start (ŁOBEZ) 9 lutego ze Wyspy k. Nadleśnictwa po raz pierwszy wyszli w trasę miłośnicy turystyki pieszej. Do przejścia mieli trasę: Łobez, Wyspa k. Nadleśnictwa, Łobez - leśne jeziorko (las za ulicą Węgorzyńską) – Diabelski Strumień – Świętoborzec – jez. Miejskie. Adam Kogut informuje z trasy: „Na wędrówkę wybieramy drogi pole, leśne i ścieżki. Podczas marszu były się dwa postoje, podczas których turyści mogą przepakować się, porozmawiać, wymienić się wrażeniami i napojami. Dystans nieduży, bo tylko 8 km, tak by rozruszać nasza zastane w zimie kości. Pogoda zachęcała do wyjścia z domu i spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu. Nastawieni byliśmy na zimowe warunki, a tu zaskoczyła nas przedwiośniana aura”. W rajdzie udział wzięło 50 piechurów z Łobza, Drawska Pom. i Naćmierza. Zakończenie wędrówki odbyło się nad Jeziorem Miejskim. Tutaj piechurzy kibicowali morsom. Na zakończenie rajdu dodaje Adam Kogut: „Nad jeziorem dla piechurów przygotowano kiełbaski i kaszankę z grilla. Dziękujemy Marianowi Szyjce i jego ekipie za przygotowanie posiłku dla turystów. Dziękujemy łobeskim Zakładom Naprawczym Mechanizacji Rolnictwa S.A. za użyczenie grilla”. Wędrówkę przygotowali i prowadzili: Adam Kogut i Elżbieta Jankowska-Kogut. Organizatorem rajdu był Klub Turystyki Pieszej przy TKKF Błyskawica Łobez. TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez

foto WĘDRÓWKA PIESZA