imprezy cykliczne:
Rajd Pożegnanie lata • Łobeski Maraton Kajakowy

ARCHIWUM 2013: rajdy, turnieje, wypady za miasto

SEKCJA BRYDŻOWA "BŁYSKAWICY"


Podsumowanie Klubu Brydża Sportowego za 2013 rok

start

Łobescy brydżyści skupieni w klubie przy TKKF „Błyskawica” 27 grudnia ukończyli rozgrywki roku 2013.

Rozegraliśmy razem 42 turnieje. Ponadto byliśmy organizatorami turnieju o puchar Starosty Łobeskiego, rozegranego w dniu 10 marca z okazji zdobycia Łobza. Fundatorem pucharów oraz nagród było Starostwo Powiatowe. W turnieju uczestniczyło 15 par reprezentujących miejscowości: Drawsko Pom., Świdwin, Ostrowice i Łobez. Byliśmy również organizatorami turnieju o puchar Burmistrza Łobza z okazji „Dni Łobza”, rozegranego w dniu 7 lipca. Sponsorzy tego turnieju to UM Łobez, Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego „Nowamyl” S.A., Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jutrzenka”. W turnieju uczestniczyło 15 par reprezentujących miejscowo Drawsko Pom., Świdwin, Resko, Ostrowice i Łobez. Członkowie naszego Klubu brali udział w turniejach organizowanych przez kolegów z Drawska, Ostrowic, Połczyna-Zdroju oraz Białogardu. Klub nasz skupia aktualnie 18 brydżystów.

W zmaganiach za rok 2013r. najlepsze wyniki uzyskały pary:
1) Czaprowski M.- Marcinkowski K.
2) Kutynia Wł. - Woniak M.
3) Szymaniak A. - Świątek A.
Jak to w życiu bywa, również i u nas w ciągu roku „rozwiodły się” trzy pary.

Ponawiamy zaproszenie do udziału w naszych turniejach, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 16.30 w ŁDK w Łobzie, który udziela nam lokum. Warunków, w których rozgrywamy turnieje, zazdroszczą nam koledzy z okolicznych miast.

Roman Wawrzyniak
Szef łobeskich brydżystów

IV Turniej Piłki Nożnej


łobez, hala sportowo - widowiskowa

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJOW
im. STANISŁAWA ADAMCZAKA

start (ŁOBEZ) Dnia 15.12.2013 r. w Hali Sportowej w Łobzie rozegrany został kolejny czwarty Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Stanisława Adamczaka. W imprezie wzięło udział osiem zespołów reprezentujących Szczecin, Przecław, Pyrzyce, Radowo Małe i Łobez. Stanisław Adamczak był długoletnim działaczem i członkiem Zarządu Wojewódzkiego TKKF w Szczecinie. Był on oddanym miłośnikiem piłki nożnej oraz pomysłodawcą Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej w Łobzie. Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Zachodniopomorski Związek TKKF w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Miejski w Łobzie, oraz TKKF "Błyskawica" Łobez, natomiast puchar za zdobycie pierwszego miejsca ufundował europoseł prof. Bogusław Liberadzki.

start KOŃCOWA KLSYFIKACJA TURNIEJU:

  • 1. GREOREX Szczecin - puchar europosła prof. Bogusława Liberadzkiego,
  • 2. ZZPN Szczecin - puchar prezesa ZZTKKF,
  • 3. BRAWO Szczecin - puchar Starosty Łobeskiego,
  • 4. FC Pyrzyce - puchar Burmistrza Łobza,
  • 5. TKKF Przecław - puchar prezesa ZZLZS,
  • 6. TKKF Łobez - puchar prezesa TKKF "Błyskawica",
  • 7. "RADOWIA" Radowo Małe - puchar dyrektora SEC,
  • 8. DRINK TEAM - Szczecin puchar Nadleśnictwa Łobez.

Statuetkę najlepszego piłkarza zdobył Adam Bednarski ZZPN Szczecin. Statuetkę najlepszego Strzelca zdobył Grzegorz Pach GREOREX Szczecin. Natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Dariusz Zawadzki GREOREX Szczecin. start

„Przed meczem finałowym rozegrano pierwszy mecz sekcji piłkarskiej TKKF "Błyskawica" klas pierwszych i drugich szkół podstawowych, w którym młodzi adepci sztuki piłkarskiej wystąpili w strojach zakupionych dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego w Łobzie, ZZTKKF Szczecin, Nadleśnictwa Łobez, SEC Łobez oraz SM "Jutrzenka" Łobez, za które w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy. W trakcie meczu dzieci walczyły z wielką pasją, pokazując wielkie zaangażowanie i umiejętności pikarskie jak na ich wiek. Jedyną bramkę strzelił Michał Rokosz. Po zakończonym meczu fundatorzy strojów piłkarskich wręczyli pamiątkowe statuetki dla piłkarzy: Artek Grodzicki, Wiktor Różycki, Kuba Żabiński, Kuba Gosławski, Mikołaj Dynowski i Michał Rokosz, których to wytypowali opiekunowie: Bogdan Osieczko i Stanisław Przybylak. Wszystkie mecze były prowadzone przez sędziów z OZPN Szczecin. Pod względem technicznym nad całością turnieju czuwali panowie: Zdzisław Urbański i Marian Szyjka. Szczególne podziękowania kieruję dla Adama Jaszczuka za kontakty organizacyjne między drużynami i sędziami, którzy zaszczycili nasz turniej swoją obecnością i pamięcią o koledze Stanisławie Adamczaku. Dziękuję też fundatorom pucharów oraz: Staroście Łobeskiemu Ryszardowi Brodzińskiemu, Przewodniczącemu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Tomaszowi Paciejewskiemu, dyrektorowi SEC Ryszardowi Soli oraz pełnomocnikowi europosła Bogusława Liberadzkiego i prezesa ZZTKKF w Szczecinie Tomasza Wołoszczuka Adamowi Jaszczukowi, którzy przybyli by wręczyć uczestnikom pamiątkowe puchary i statuetki. Dziękuję wszystkim piłkarzom uczestniczącym w turnieju za wysoki poziom sportowy, miłą atmosferę i fair play na boisku oraz wszystkim, którzy wsparli nasz turniej pod każdym względem, zapraszając na kolejny turniej za rok”. - Prezes TKKF "Błyskawica" W Łobzie Jerzy Rakocy

4-ŁO-BA-JE


Wędrowcy na szlak!!! Niedziela, 27 października 2013r.

IV ŁOBESKIE BARWY JESIENI
WĘDRÓWKA TURYSTYKI PIESZEJ

start Przemarsz drogami i ścieżkami w okolicach Łobza, drogi gruntowe, leśne, bezdroża. Około 15 km. Będzie ognisko, może kąpiel morsów.

Zbiórka: godz. 10:00, Łobez, wyspa na Redze koło nadleśnictwa (parking przy Netto albo przy ul. Bocznej)

informacje – Adam Kogut, tel. 607881467, mail: adamku@vp.pl
zapraszamy na: www.tkkf-lobez.eu
organizator: TKKF "Błyskawica" Łobez

szczegóły ipmrezy

mapa imprezy

plakat do ipmrezy

VIII Rajd Turystyki Rowerowej


„POŻEGNANIE LATA – MŁYN NAD STARĄ REGĄ”

VIII Rajd Turystyki Rowerowej
„POŻEGNANIE LATA – MŁYN NAD STARĄ REGĄ”

start 22 września odbył się ostatni już tego lata rajd rowerowy organizowany przez TKKF „Błyskawicę”. Trasa rajdu przebiegała szlakiem miejscowości: Łobez – Łobżany – Prusinowo – Worowo – Słonowice – Pęczerzyno – Jezioro Pęczerzyno – Tarnowo (postój na poczęstunek) – Grabowo – Suliszewice – Łobez. - Rajd był bardzo udany – informuje Adam Kogut. - Mimo późnego lata, frekwencja, humory i pogoda dopisały. Deszcz powstrzymał się na tę niedzielę i była dobra pogoda na rowery. Zbiórka odbyła się wyspie na Redze, nieopodal nadleśnictwa. To miejsce pragniemy uczynić naszym turystycznym punktem w Łobzie. Liczymy na rozbudowę małej (a może nieco większej) architektury turystycznej w tym miejscu. W rajdzie uczestniczyło 35 osób z Łobza, Drawska, Ińska. Cieszymy się że nasze rajdy cieszą się coraz liczniejszą frekwencja. Niektórzy byli pierwszy raz, a większość to stali bywalcy.

start Zawsze staramy się dostosować tempo jazdy do przeciętnego uczestnika. Robimy przerwy, by można było zregenerować siły. Zatrzymujemy się przy ciekawych miejscach, zabytkach. Nasze rajdy to impreza turystyczna, nie wyścigi. Każdy może wziąć udział. W ośrodku agroturystycznym przyjęła nas Agnieszka Kotwicka, gospodarz obiektu. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ośrodka. Robi wrażenie. To miejsce ma swoją duszę. Duszę, którą nadali mu właściciele Agnieszka i Grzegorz Kotwiccy. Zgodnym chórem turyści oświadczyli, że warto tutaj wracać. Pokonaliśmy 35 km. Większość drogami gruntowymi, lasami.
Do zobaczenia na szlaku! – kolejny raz zapraszają organizatorzy rajdu: Adam Kogut, Elżbieta Jankowska-Kogut oraz TKKF „Błyskawica”start


LINK: Fotogaleria z rajdu

IX Wiosenny Rajd Pieszy


„OD WIATRAKA DO WZGÓRZA LOTNIARZY”

IX Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej
„OD WIATRAKA DO WZGÓRZA LOTNIARZY”

start Wiosna w kalendarza, a w rzeczywistości przyrodniczej typowe polskie przedwiośnie. Śnieg w lasach, roztopy i błoto na polach, drogach, chłodno choć pogodnie. W takich okolicznościach pogodowych odbyliśmy IX Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej pod tytułem „Od Wiatraka do Wzgórza Lotniarzy”. Maszerowaliśmy drogami zwanymi gruntowymi, w tym wypadku zamienionymi na błotne, ścieżkami leśnymi, duktami, na przełaj...

czytaj więcej


LINK: Fotogaleria z rajdu

KĄPIEL MORSÓW • WĘDRÓWKA PIESZA


niedziela, 20 stycznia 2013 r. • Łobez - Jezioro Miejskie - Łobez

start

Piechurzy i morsy ruszyły w trasę
PIERWSZA TEGOROCZNA KĄPIEL W JEZIORZE MIEJSKIM

20 stycznia odbyła się pierwsza pod egidą TKKF „Błyskawica” e Wędrówka Piesza połączona z Kąpielą Morsów. Trasa rajdu pieszego przebiegała następującym szklakiem: Łobez – Góra Zielona – Olchowe Łęgi – Przystań Kajakowa k. Unimia – Mostek Cygański – Jezioro Miejskie - Łobez. Postoje wyznaczone były na Górze Zielonej, przy Olchowych Łęgach, na Przystani Kajakowej, przy nowych tablicach na ścieżce dydaktycznej.
- Jesteśmy pod wrażeniem nowych tablic i innych urządzeń postawionych niedawno na ścieżce dydaktycznej przez Nadleśnictwo Łobez – informuje kierownik imprezy, Adam Kogut. - Są to solidne, ciekawe konstrukcje, które wzbogacają infrastrukturę turystyczną okolic Łobza. Myślimy, ze niejeden spacerowicz zatrzyma się przy tych tablicach, z uwagą czytając ich treść. To jeden z nielicznych zimowych rajdów, kiedy mieliśmy iście zimową tzn., śniegowa aurę. To zupełnie inny marsz. Inaczej chodzi się po drodze pozbawionej śniegu, a inaczej gdy jest na niej pełno śniegu. Miejscami droga była oblodzona i niejeden piechur „złapał zająca”. Myślimy jednak, ze nie miało to wpływu na ogólną atmosferę podczas wędrówki.
start Całość dystansu to 11 km. W rajdzie uczestniczyło 60 osób z Łobza, Drawska i Goleniowa.
- Na zbiórce prószył śnieg, lecz nie zniechęciło to sporej grupy turystów do wciągnięcia się na listę – kontynuuje swoją wypowiedź Adam. - Wpisów było tyle, że brało miejsca i chętni musieli wpisywać się w poprzek i na wskroś listy, a także między wersami. Śnieg leżący i lód na drodze sprawiał trudność. Ale wszyscy piechurzy przeszli trasę zadowoleni. Tuż po opuszczaniu Góry Zielonej i skierowaniu się z szosy na pole widzieliśmy sarny, które przyglądały się nam uważnie, zastanawiając się czy stanowimy dla nich zagrożenie. W lesie było dużo śniegu, lecz nie wpłynęło to na tempo marszu. Wśród zatwardziałych bywalców, były też dzieci, młodzież, ale również osoby starsze.
Ognisko biwak nad jeziorem Miejskim zorganizowały Łobeskie Morsy. W lodzie wycięto pokaźną przerębel, do której raźno wskakiwały morsy. Zgodnie z relacją Tadka Wesołowskiego kąpało się około 20 morsów z Łobza, Drawska, Ińska, Goleniowa i Szczecina. Gospodarzami były morsy z Klubu „Łobeski Klub Morsów Goło-ledź”, któremu szefuje Tadeusz Wesołowski z TKKF „Błyskawica” Łobez. Nad jeziorem na wszystkich piechurów i morsów czekała pyszna strawa: karkówka, kiełbaski, kaszanka, grochówka i grzaniec oraz ciasto.
Tadeusz Wesołowski w imieniu Łobeski Klub Morsów Goło-ledź przy TKKF Błyskawica Łobez wręczył pamiątkowe statuetki klubu z podziękowaniem za współpracę i wspólne kąpiele dla zaprzyjaźnionych klubów morsów z Drawska, Goleniowa i Ińska. Ponadto pamiątkowe statuetki wręczono najstarszemu morsowi z Łobza oraz najodważniejszej morsiczce (morsicy, morsjannie, morsowej?). Nad jeziorem było mnóstwo kibiców, którzy pragnęli na własne oczy obejrzeć śmiałków wchodzących do lodowatej wody.
Nad wszystkim czuwał prezes TKKF Błyskawica Jerzy Rakocy.